16 eesti disainerit esinevad Habitare messil Eesti Disaini Maja ühisstendiga. 11.09.2012

12-16.septembrini esitleb Eesti Disaini Maja Galerii oma esimest kollektsiooni eesti disainerite sisustoodetest ja –aksessuaaridest  Helsingis.  Kollektsioon koondab Eesti disainerite loodud ja valdavalt koostöös kohalike ettevõtetega toodetavaid esemeid: mööblit, valgusteid, sisustustekstiile ja erinevaid sisustusaksessuaare. Ühise kontseptsiooni läbivaks jooneks on selge ja inimkeskne disain ning ehedad põhjamaised materjalid. Tooteid esitletakse kooslustena, kliendile pakutakse välja terviklahendused. 
Eesti Disainerite Liidu asutatud Eesti Disaini Maja missioon on luua Eesti autoridisainile platvorm, mis edendab toodete müüki Eestis ja raja taga; algatada disainereid ja ettevõtjaid kaasates uusi tootearendusi; promoda ja eksportida kvaliteetset Eesti tootedisaini. Fookuses olevad kliendigrupid on arhitektid ja sisearhitektid, väiketiraaže ja autoridisaini edasimüüvad sisustusgaleriid. Loomulikult ka lõpptarbija.
EDM kollektsiooni autorid on: Tarmo Luisk, Tõnis Vellama, Ilona Gurjanova, Monika Järg, Maile Grünberg, Toivo Raidmets, Kristi Rinkjob ja Anne-Liis Leht, Maria Rästa, Igor Volkov, Elmet Treier, Elna Kaasik, Jaanus Orgusaar, Julia-Maria Künnap, Enn Praks ja Katrin Soans.

EDM stend asub Habitare sisustusmessi disainialal AHEAD!, aadressil 7h10. Samal ajal on Suvilahtis Eesti Majas pop-up shop Eesti Disaini Maja toodetega. 

Eesti disainerite osalemist Habitare messil toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Loomemajanduse tugistruktuuride meetmest.

Kontakt: Monika Järg, projektijuht, +3725218479, monika@tekstiilruumis.ee Kirke Tatar, Eesti Disaini Maja Galerii, +37255590787, showroom@estoniandesignhouse.ee

Kutsume Sind 14. septembril Suvilahtisse Eesti disaini peole! 
Eesti disaini päev toimub minimaailmanäituse “Everyday Discoveries” raames Helsingis Suvilahti piirkonna Kattilahallis. Päev algab disainiseminariga, kus esinevad teiste hulgas Eesti Disainerite Liidu esimees Ilona Gurjanova, disainerid Tarmo Luisk ja Monika Järg ning moelooja Ülle Suurhans-Pohjanheimo.  
Kell 19 algaval moeshow´l demonstreeritakse Eesti esipaari ühe lemmikmoemaja Pohjanheimo uut rõivakollektsiooni ja noore prillimeistri Karl Annuse puidust valmistatud prilliraame.  
"Everyday Discoveries” on disainipealinna suurprojekt, mis annab ainulaadselt laia ülevaate rahvusvahelisest disainist. Kõige taustaks on argipäev – milline see on eri maades  ja milliseid disainilahendusi pakuvad erinevad riigid samades olukordades. Üle 20 riigi disainerite hulgas esitlevad oma loomingut ja ideid ka Eesti disainerid – Eesti satelliitnäituse paneb välja Eesti Disainikeskus koostöös Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonna tudengitega Tanel Veenre juhtimisel.