V disainifestival Disainiöö 23.-26.septembril 2010 07.08.2010

V disainifestival Disainiöö toimub Tallinnas 23.-26.septembril 2010. Festivali süda on Rotermanni kvartalis. Septembri lõpul on taas päevakorras disain. Korraldajad soovivad demonstreerida kuidas loovust ja disaini rakendada parema füüsilise ja sotsiaalse elukeskkona loomisel. Festivali märksõnaks on süntees, mis osutab aina progresseeruvale protsessile, kus erinevad kultuurivaldkonnad sulanduvad kokku nii, et raske öelda, millega tegu.

DISAIN TEIE TEENISTUSES on Disainiöö koondnimetus. Harivate loengute teemadeks on seekord disainijuhtimine ja universaaldisain. Design Management konverentsil räägime kuidas mõni ettevõte on edukam kui teine. Linna ligipääsetavuse ja külastatavuse suurendamiseks mõeldud projekt Tallinn For All ja sellega kaasnev seminar Cities For All ja töötoad  aitavad rakendada ellu Design For All mõtteviisi. Esinema ootame oma ala tippe: Jean Schneider (Prantsusmaa), Kathryn Best (Inglismaa); Pete Kercher (Itaalia); Finn Petren (Rootsi), Julia Cassim (Inglismaa), Peter Neumann (Saksamaa), Francesc Aragall (Hispaania) jt.


Töötoad "I'm sketching to see what I am thinking" ergutavad disainereid (taas)kasutama käelisi oskusi. Prof. Gregor Krisztian (Saksamaa) ja Björn Koop demonstreerivad kuidas virtuoosid töötavad ning kuidas mõte visualiseerub.


Jätkub traditsioon otsida sidemeid disaini ja kulinaaria valdkonnas. Töötuba nimetusega Leib väärtustab eestimaised leivatooteid. Otsime ka Eesti Snäkki. Materjalitundja Simone de Waart (Material Sense - Holland) viib läbi töötoa neile, kes otsivad uuendusi toiduainete pakendamisel ning kes on huvitatud uue eestimaise eine loomisest.


Pidulikul galal jagatakse välja Eesti disainiauhind BRUNO. Zürii on rahvusvaheline. Kategooriad: parim eesti tootedisain, parim disainiprojekt, eeskujulik design management. Arhitektuuri- ja Disainigaleriis avatakse nominentide näitus. Auhindade kätteandmine toimub pidulikul gaalaõhtul.


Üllatusi toob Disainioksjon. Valmivad spetsiaalselt oksjonile disainitud tooted.


Soovi korral on võimalik soovijatel slaidiprogrammiga maailmale sõnumeid edastada kontaktüritusel Pecha Kucha. Õhtut juhib dj Julm.


Rotermanni vana elevaatorihoone täitub eesti uuema disainiga: 100 meetrit disaini. 


Keskkonna kujundamise eest hoolitseb sotsiaalset sõnumit kandev projekt Portugalist DEMO_polis.


Festival võõrustab Hollandi disaininäitusi Out of the Box ja Dutch Bike Fantasy.


Loov energia vallandub moeetendustes ja eesti moedisainerite uutes kollektsioonides. Nädalalõpu moeetendus kannab loosungit Moedisain teie teenistuses.


Juba viiendat korda esitab Reet Aus oma uut kollektsiooni just Disainiööl. Etenduse nimetus on Out of Fashion ning selles osaleb Tõnis Mägi, Kärt Johanson jt


Toimub konkurss hotelli "esinduspadja" leidmiseks.  


Keskööni toimuvad üritused galeriides ja disainipoodides; varahommikuni on avatud disainiööklubi...

 

Festivali korraldab Eesti Disainerite Liit koostöös MTÜ-ga Disainiöö.