Kaubamajas taas eesti disaini tutvustavad vaateaknad! 14.03.2014

Märtsikuus saab Tallinna Kaubamajas lähemalt tutvuda Eesti disainiga. Eesti Disainerite Liidu loodud Eesti Disaini Maja galerii esitleb Kaubamaja vaateakna jaoks kokku pandud kollektsiooni kus esindatud Eesti disainerite loodud ja kohalike ettevõtete toodetud mööbel, valgustid, tekstiil, sisustus, mood ja seninägematud innovaatilised disainilahendused. Kollektsiooni läbivaks jooneks on ehedad põhjamaised materjalid.

Kollektsioonis on kasutatud ehedaid põhjamaiseid materjale. Näitusel esitletakse Monika Järgi, Tarmo Luisu, Reet Ausi, Janno Roosi, Andres Labi, Stella Soomlaisi, Toivo Raidmetsa, Kärt Ojavee, Mare Kelpman, Tõnis Vellama jt uuemat loomingut. Kokku on vaateaknal ligi 40 disaineri tooted.

Naistemaailmas ja Kodumaailmas saab tutvuda kodumaiste Oot-Oot diivanitega. 24.märtsil avatakse Laikmaa poolses küljes ka nädal kestev pop-up shop.

Kaubamaja turundusdirektor Anne-Liis Ostov rääkis, et Kaubamajal on välja kujunenud pikk traditsioon Eesti disaini toetamisel. «Eestis luuakse väga kvaliteetset disaini ja oleme alati pidanud oluliseks kodumaiste tegijate tunnustamist. Lisaks meie majas igapäevaselt müüdavatele Eesti disainerite moekollektsioonidele üritame alati leida võimalusi näituste ja eriväljapanekute korraldamiseks, et tutvustada uusi tooteid laiemale avalikkusele.»

«Meil on väga hea meel, et saame Eesti tegijaid taas tutvustada väljaspool oma disainimaja. Eelmisel aastal nägime, kuidas Kaubamajas toimunud Disainiöö festivali tegevused ja jõuludeks avatud Eesti disaini pop-up pood tõid kodumaisele disainile palju uusi austajaid,» ütles Eesti Disaini Maja galerii eestvedaja Kirke Tatar.