Disainikateedri rajaja Bruno Tomberg sai üheksakümneseks 31.03.2015

29.märtsil sai Eesti Kunstiakadeemia disainikateedri asutaja, EKA emeriitprofessor Bruno Tomberg üheksakümne aastaseks. Erinevate põlvkondade disainitudengid on saanud kogeda Bruno Tombergi erilist õpetamisviisi ning saanud inspiratsiooni tema avangardistlikest ideedest ajal, mil sõna disain oli Eestis keelatud. Üle pika aja pidas Bruno Tomberg 18.märtsil Adamson-Ericu muuseumis särtsaka avaliku loengu, mis tõi kokku saalitäie endisi õpilasi ja teisi disainihuvilisi. Juubilar ise leiab, et silmas pidades tema märkimisväärset iga lubab ta endale luksust otsustada, millistest üritustest osa võtta, millistest mitte. Elab ta oma sõnul üks päev korraga.

Bruno Tombergile määrati EKA poolt sügisel disainihariduse preemia ning disainerite liidu poolt ka elutöö preemia. Eesti tootedisaini auhind on alge saanud BRUNO nimest.

Bruno Tomberg on sündinud 29. märtsil 1925 Pärnus. Ta lõpetas 1950. aastal Riikliku Tarbekunsti Instituudi ja oli aastatel 1968–1983 ENSV Riikliku Kunstiinstituudi tööstuskunsti kateedri ja 1988–1995 disainikateedri juhataja. Ta on tegutsenud ruumi- ja mööblikujundana, loonud laialt kasutust leidnud tarbeesemeid, algatanud ja korraldanud kõiki üllatanud ning inspireerinud näituseseeria „Ruum ja vorm” (1969–1972).
Bruno Tomberg on disaini propageerija, aga ka laia haardega kunstnik, kes tõi vaibakujundusse disainiliku geomeetria ning rakendas mitmel puhul 1960. aastate alguses taas kasutama hakatud põhjamaist rüiutehnikat.