Rahvusvaheline disainikonkurss FIXPERTS esemete ja tavaelu probleemide parandamiseks 12.08.2015

Disainöö festival 2015 teeb koostööd sotsiaalvaldkonda ja disainiharidust puudutava loova programmiga Fixperts, et luua rahvusvaheline auhind Fixperts Award ning festivali galaõhtul see ka ametlikult välja kuulutada.


Osalustingimused:

FIXPERTS AWARD TALLINN 2015

Kandideerida võivad kõik projektid, kus tavaelu probleemide lahendamiseks kasutatakse disaini ja tõestatakse veenvalt, et disain võib parandada elukvaliteeti. Tegemist võib olla nii toote, teenuse või avaliku ruumi disainimisega. Väikesed probleemid peaksid saama lihtsa lahenduse, ka on vajalik selgitav tekst. Näitena võib vaadata fixperts.org/fixfilms.

AUHIND

Võitjal palutakse ilmuda auhinda vastu võtma festivali galaõhtule 18. septembril. Kui võitja pole Eestist, kompenseeritakse tema reisi- ja elamiskulud kuni 500 EUR väärtuses. Kui aga võitja on pärit Eestist, korraldab Disainöö festival talle külaskäigu Londoni Disainifestivalile samadel tingimustel (500 EUR väärtuses kompenseeritakse reisi- ja elamiskulud).
Filmi esitatud töödega saab näha Disainiöö festivalil ja hiljem ka rahvusvahelistes meediakanalites.

TAOTLUSTE ESITAMINE

Taotlusi saab esitada 15.07 – 01.09.2015.

Võitja kuulutatakse välja 18.septembril ning ta saab kutse osaleda galaõhtul 18.septembril.

JUHISED

Oma filmi valmistamisel pöörake palun tähelepanu järgnevale:

  • Filmi kestus ei tohi ületada 3 minutit
  • Soundtrack´i kasutamisel peavad olema omandatud selleks vajalikud õigused – autoritasu ei pea maksma, olemas on kas Creative Commons või on saavutatud siduv kokkulepe esinejatega. See ei tohiks aga kedagi heidutada, kuna head Fixfilmi on võimalik teha ka ilma muusikata!
  • Viidake filmi subtiitrites Fixperts´ile – võite kasutada ka ametlikku logo, kuid mingit sundust selleks pole
  • Subtiitrites ärge unustage ka mainimast oma Fixpartnerit – tegu on ju ikkagi koostööga J

Disainiauhind „Fixperts“ läks abikäele

19. september 2015 16:05   Karin Paulus, Eesti Disainerite Liit ärileht.ee Fixperts rahvusvahelise auhinna võitja Julia Rölle ja Disainiöö peakorraldaja Ilona GurjanovaFoto: Eesti Disainerite Liit

Eile anti X Tallinna disainifestivali Disainiöö juubeligala raames välja avatud ja ühiskonna hüvanguks panustavaid disainilahendusi koondava Fixpets platvormi esimene suur rahvusvaheline disainiauhind - "Tallinna Fixperts auhind 2015".

Kandideerida võisid kõik projektid, kus tavaelu probleemide lahendamiseks kasutati disaini ja tõestati veenvalt, et disain võib parandada elukvaliteeti. Üritusega propageeritakse avatud innovatsiooni ja disaini, pideva ostlemise asemel asjade parandamist ja kordategemist.

Nomineeritud tööde hulka valiti kümme projekti. Ära märgiti Johannesburgi Ülikooli tudengite (Lois Schwartz, Brendan Menges, Fareez Mahri, Matthew Parsons) töö, kus kehvadest oludest pärit lastele õpetati siiditrükki ning üheskoos siis jalgpallivormid disainiti. Samuti märgiti ära töökoda Lõuna-Aafrikas Cape Townis, kus inimesi õpetatati ise asju parandama.

Siiski pälvis peaauhinna „Abikäsi“, kus Berliini Kunstiakadeemia üliõpilased Dennis Thong Nguyen, Julia Rölle ja Mario Vurdelja kujundasid erivajadusega noorele lihtsaid abivahendeid erinevate söögiriistade käsitlemiseks. Auhinna võitjaid esindavale Julia Röllele andis auhinna üle Fixperts platvormi poolt seda juhtiv disainivaldkonna edendaja ning teadusstuudio From Now On direktor professor Daniel Charny.

"Konkurss võiks olla inspiratsiooniks, et muuta inimeste olme paremaks," leiab Disainiöö peakorraldaja Eesti Disainerite Liidu juht Ilona Gurjanova, kes ühtlasi oli koos Kultuurikatla MakerLabi initsiaatori Raivo Raidvee ja Charnyga konkursi žüriis.
Kõigi nomineeritud töödega tutvuda saab siit.