Supelsaksad ja Velvet Creative valiti Euroopa Design Management Auhinna 2011 (DME Award 2011) nominentideks 21.07.2011

Eelmisel nädalal valis rahvusvaheline zürii välja DME Award 2011 nominendid, kelle seas on kaks eesti ettevõtet- Supelsaksad ja Velvet Creative. Mõlemad kuuluvad viieteiskümne kõige innovaatilisema ning dünaamilisema ettevõtte sekka Euroopas, kes kandideerivad jätkavad kandideerimist DME Auhindadele. Auhinna eesmärgiks on tõsta esile strateegia ja juhtimise osatähtsust disaini edukal ellurakendamisel.

‘’See, et viieteistkümnne nominendi hulgas on kaks Eesti ettevõttet, on märkimisväärne tulemus. Nii Velvet Creative kui Supelsaksad on Eestis silma paistnud tugeva imidzi ja disaini juhtimise poolest ning usun, et nad on üle-Euroopalise tunnustuse igati välja teeninud. Loodan, et septembris kuuleme neist veel,’’ kommenteeris Ilona Gurjanova, Eesti Disainerite Liidu esinaine.

Auhinnale kandideerinud ettevõtete ja organisatsioonide seast valis zürii kohtumisel välja nominendid, kes kandieerivad edasi võidule viies erinevas kategoorias. Valiku teinud züriisse kuuluvad mainekad äri- ning disainijuhtimise eksperdid Euroopast:

Jan-Erik Baars, Van Berlo Strategy and Design partner (Holland)

Michal Stefanowski, Tööstusdisainerite Liidu president (Poola)

Carlos Aguiar, Porto Ülikooli disaini kaasprofessor (Portugal)

Jan Kriekels, JAGA tegevjuht (Belgia).

15 nominenti on järgnevad:

27 Region (Prantsusmaa), Caetano Bus (Portugal), Franz Blaha & TM Concepts (Austria), Heineken International (Holland), Lékué (Hispaania), Nanimarquina (Hispaania), Piodao (Portugal), Plastia (Tsehhi), Rolf (Austria), Supelsaksad (Eesti), T+Huis (Holland), Teixidors (Hispaania), Velvet Creative (Eesti), Vestel (Türgi), ning Viteo Outdoors (Austria).

Nominentide seast kuulutatakse välja võitjad järgmistes kategooriates:

‘’Parim disaini juhtimine suurettevõttes’’

'’Parim disaini juhtimine keskmise suurusega ettevõttes’’

‘’Parim disaini juhtimine väikeettevõttes’’

‘’Parim disaini juhtimine mikroettevõttes’’

‘Parim disaini juhtimine avaliku või kolmanda sektori organisatsioonis’

DME Award 2011 võitjad kuulutatakse välja KUMUS 23.septemberil.  Auhinnagaala KUMUS 23.septembril on säravaks punktis samal ajal Tallinnas toimuvale Euroopa Innovatsioonifestivalile IF...ja Disainiööle

Vt täpsemalt www.designmanagementeurope.com.