EESTI DISAIN KOLIS KALASADAMASSE 18.12.2010

18.detsembril avas uksed Eesti Disaini Maja. Eesti Disainerite Liit koostöös erinevate disainifirmadega on ennast sisse seadnud Kalasadamas, ajaloolises arhitekt Johanssoni projekteeritud paekivimajas. Aastaid on disainerid otsinud võimalusi oma loomingu eksponeerimiseks ning linnakodanikud ja väliskülalised  on huvi tundnud kohalike disainisaavutuste vastu. Esimene taoline Eesti disaini tutvustav galerii avati septembris Helsinkis. 
Nüüd on kõigile avatud Eesti disaini showroom ka Tallinnas, mis annab võimaluse tutvuda uuemate disaintoodetega ning kust saab ka esemeid osta või tellida. Disainiinfo on kättesaadav Disainerite Liidu kontoris. Disainikompetentsi pakub erinevate valdkondade disainerite kooslus. Samas majas on avatud ka kohvik-klubi, mille menüüs lisaks heal tasemel söögile-joogile, tasuta wifi ühendusele on ka erinevaid disainiüritusi - töötoad, uue toote tutvustused ja muud huvitavat.

Eesti Disaini Majas asuvad Monika Järgi, Igor Volkovi, Stella Soomlaisi, Marko Ala ja Joonas Torimi stuudiod, Disainerite Liidu ja Disainiöö kontor ning Oot-Oot klubi. Hoone  kuulub disainer Ivo Nikkolole ja asub Kalasadama 8. Müügisalong on avatud esmaspäevast laupäevani. E-R 12-18, L 12-17.

Eesti Disaini Maja projekt on kodaniku algatus mis ei ole toetust saanud Euroopa Liidu programmidest.