Eesti Disainerite Näoraamat ERM-s kuni 26.maini 16.04.2019

Eesti disainerite ning disaineri elukutse laialdasemaks tutvustamiseks koostatud näitus nüüd Tartus.

Ajavahemikus 2012 - 2017 valmis disainer Ülar Linnuste loomeprojektina Eesti Disainerite Liidu liikmeid tutvustav 6 etapiline näitus. Selle projekti käigus portreteeris ja koostas ta disaineritest kolleegide loometegevuse lühiülevaated varustades need QR koodiga (kokku 61 EDL liiget).

DISAINERITE NÄORAAMAT on mõeldud disaineri elukutse laialdasemaks tutvustamiseks ning propageerimiseks läbi konkreetsete persoonide. Tänases tarbimisühiskonnas ümbritseb disain meid sedavõrd tihedalt, et me enam isegi ei mõtle aktiivselt, kes selle kujundanud on. Kõik need tooted ja meid ümbritsev keskkond on aga just suuresti disainerite töö vili.

Käesolev näitus seob konkreetse persooni tema loometegevusega või loomingulise kollektiiviga.

Kui olete varustanud oma nutitelefonid aegsasti QR koodi lugejaga, siis pääsete ligi ka suuremale andmemahule või disaineri kontaktandmetele. Kuna ruumi nappuse tõttu ei ole eksponeeritud kogu projekt, on võimalik kogu näitust lehitseda veebis.

Kõik portreteeritud leiate www.fotoplakat.ee/disainerite-naoraamatud 

Näituse idee, portreede ja teostus Ülar Linnuste 

Projekti toetasid

Eesti Kultuurkapital

Eesti Disainerite Liit

JOON STUUDIO OÜ ja fotoplakat.ee 

Autorist:

Ülar Linnuste on lõpetanud Tartu Kunstikooli puidu kunstilise töötlemise eriala 1977. a ja Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tööstuskunsti eriala (ERKI disain) 1987. a.

1991. a asutas Ülar koos partneriga graafilise disaini- ja trükiettevõtte JOON STUUDIO, mis töötab ja tegutseb tema juhtimisel tänaseni.