Eesti disaini näitus RAKURSS Peterburis 25.02.2013

21.02. avati piduliku aastapäeva vastuvõtu raames Peterburi Jaani kirikus eesti disaini näitus „RAKURSS“. Avaüritusele sõitis kohale grupp eesti disainereid, kellel toimus kohtumine Peterburi disainerite ja disaini kõrgkoolide esindajatega, meediaga ning teiste eesti kultuuri huvilistega. Näituse eesmärk on populariseerida eesti disaini Venemaal ning leida võimalikke kultuuri- ja ärikontakte. Muusikalist külakosti pakkus avaüritusel vokaalansambel Estonian Voices.

Eesti Disainiauhinnad 2012 nominentide töödest koostatud näitusel saab näha väikest ülevaadet eesti disainerite loomingust. Plakatitel on esindatud heatasemelist eesti disaini, mille autorid on Martin Pärn ja Iseasi, Karl Annus, Tiit Liiv, Aivar Habakukk ja Balteco disainimeeskond, Maile Grünberg, Tõnis Vellama, Frants Seer, Evelin Kummel, Emmanuel Meslet ja TenTwelve, Marlis Lucila Piirsalu, Gabriel Verilaskja ja mitmed teised. Külastajad saavad näha disainiauhinna BRUNO võitnud Margus Triibmanni rattahoidjat Tulip Fan Fan; Monika Järgi, Tarmo Luisu, Stella Soomlaisi, Sille Sikmanni, Maria Rästa jt tooteid. Eeskujulikku keskkonnadisaini esindab Andrus Kõresaare ja KOKO Arhitektide Lennusadama projekt. Graafilise disaini võidutöödest on esindatud Ilse Lepiksoni ja agentuur Identity koostööna valminud ja idanaabrite seas hästi tuntud Kalevi pakendid ja Jan Tomsoni Moe viin.

Eesti kunstnikud, muusikud, kirjanikud on ajaloos Peterburiga palju seotud olnud. Taastatud Peterburi Jaani Kirik laiendab võimalusi kultuurikontaktide arendamiseks. Aastal 2011 Eesti Sisearhitektide Liidu ja Kultuurkapitali aastapreemiad pälvinud interjöör võimaldab ka väiksemaid näitusi korraldada.

Korraldajad usuvad, et läbi hea disaini saab luua häid suhteid nii kultuuri, äri kui ka turismi valdkonnas. Plakatinäitus on avatud 21.märtsini.

 

Korraldaja: Eesti Disainerite Liit, Tõnis Vellama 

Partnerid: Eesti Kontsert, Eesti Disaini Maja

Toetab: Eesti Kultuurkapital