Kandideerimine tootedisaini auhinnale Bruno on avatud 27.02.2020

23.02, Eesti Disaini Päeval, algas kandideerimine tootedisainiauhiinale Bruno, mis on üks Eesti Disainiauhindadest, mida antakse välja XV Disainiöö raames 18.09 Põhjala tehases toimuval galal.

_Tootedisaini auhind Bruno antakse väljapaistva toote või -tooteseeria eest, mis on valminud kas disaineri enda initsiatiivil, tiimitööna või tootja/tellija tellimustöö tulemusena.  

_Hindamisele kvalifitseerub viimase kahe aasta jooksul loodud tootmisvalmis prototüüp või tootmises olev tööstustoode või tiraźeeritav tooteseeria.

_Taotluse disainiauhinna saamiseks võivad esitada kõik Eesti Vabariigis registreeritud ettevõtete ja/või alalist elukohta ning elamis- ja tööluba omavate autorite poolt loodud tööd.

_Hindamise objektiks on selgitustega toote foto(d) (www.edl.ee/konkurss). Zürii valib välja interneti kaudu nominendid, kes pääsevad II vooru ja esitavad lõplikuks hindamiseks oma tooted disainiauhindade näitusele. Väljavalitud nominentide tööd pääsevad disaini aastaraamatusse.

_Alates 2020.aastast on tootedisainiauhinnale Bruno kandideerimine tasuline - 35 EUR - iga taotluse kohta. EDL liikmetele on taotlemine tasuta.

_Bruno trofee ja rahaline auhind 3000 € kuulub tootedisaini autorile või autorite grupile igas kolmes kategoorias:

PARIM ELUKESKKONDLIKU TOOTE DISAIN

PARIM ELUSTIILI TOOTE DISAIN

PARIM INSENERTEHNILISE TOOTE DISAIN

Auhindade ülene tunnustus ELUMUUTVA DISAINI AUHIND antakse välja kõige suurema mõjuga disaintootele, mille puhul hinnatakse võimekust aktuaalsete kriisiolukordadele lahendusi leida; ette näha tuleviku stsenaariume ja muudatusi ühiskonnas; võimet luua radikaalseid muutusi meie igapäevaellu ja positiivset elustiili muutust. Elumuutva disaini auhinnale ei saa kandideerida; zürii teeb valiku nominentide hulgast. 

Kandideerimise tähtaeg on 13.juuli 2020.