Konkurss "Laste Asi" näitus 21.02.2019

Eesti disaineritelt uudistooted lastele  

Eesti Disaini Päeval, 23.veebruaril, esitletakse Solarises asuvas Eesti Disaini Majas professionaalidele suunatud konkursi "Laste Asi" nominente ning kuulutatakse välja konkursi võitjad. Konkursile oli võimalik kandideerida 18.veebruarini. Auhinnale pürgijaid oli 32 ning II vooru pääses 16 tööd.  

Züriisse kuulusid Kersti Jaigma (ajakiri Diivan peatoimetaja), Tarmo Luisk (kolmekordne isa ja disainer), Paula Rits (Eesti jõulufilmi "Eia jõulud Tondikakul" peaosatäitja), Kristin Lepikson (Solaris Keskuse turundusjuht) ja Eva Liisa Kubinyi - (MA tudeng Göteborgi Ülikoolis laste kultuuri disaini erialalt. 

Idee autori, Eesti Disainerite Liidu (EDL) esinaise Ilona Gurjanova sõnul ajendas konkurssi korraldama asjaolu, et Eestis napib kodumaise päritoluga funktsionaalseid, harivaid, kasutajasõbralikke laste tooteid. Konkurss jätkab EDL initsiatiivi tuua turule tooteid, mille järgi on märgatav nõudlus. Eelnevalt on mitmed tuntud hittooted nagu "Lipspõll", "Velkur", "Vaikusemurdja" jt. saanud hoo sisse just konkurssidest: "Väike Asi", "Meeste Asi" või "Sellist kinki ma tahaksin". 

Võistlustingimuste põhjal võib eeldada, et konkursile kandideeriv toode peaks olema lastesõbralik, hariv, ergonoomiline, esteetiliselt nauditav ning kandma endas loodussäästlikkuse, praktilisuse ja pikaealisuse põhimõtteid.  

Auhinnafond koos ostupreemiatega on 2000 EUR. Lisanduvad eriauhinnad Solariselt, Disainiöölt, Rõõmsate Laste Festivalilt ning rahvahääletuse lemmiku auhind. Võitjate tiražeeritud tooteid realiseeritakse Eesti Disaini Maja kaudu. Näitus on avatud 3.märtsini. 

Rahvahääletusest saab osaleda 23.veebruarini (kl 12ni) siin: https://www.facebook.com/disaineriteliit/

Edasijõudnuid kuvatakse edl.ee lehel:

http://edl.ee/konkurss#13