Loomekodu Kreekas 11.02.2021

SAMOSE LOOMEKODU
Resideerumine: veebruar 2020-mai 2021

Loomekodu asub Egeuse meres Kreeka suuruselt üheksanda saare Samose edelaosas. Maju on meil aastaringselt viis, majutusi seitse; ühes mereäärses majas on nimelt kolm merevaatega stuudiot.
Asupaik lõunarannikul tagab eriti hea kliima (3300 h päikest aastas on Euroopa kõrgeim näit), sooja merevee pea aastaringselt (alla 17 kraadi ka talvel ei lange) ning malbed, valgusküllased talved.
Talvel võib temperatuur detsembri teises pooles ja jaanuaris langeda 10-15 kraadi kanti, võib olla kohati üsna vihmane või tormine. Eelmine talv oli kuivem ja mõnusam, üle-eelmine jaanuar aga näiteks sisaldas üheksat tormipäeva. Veebruaris hakkab vaikselt kevad. Eile oli päikse käes näiteks 21 kraadi, käisin maika väel.
Halb ilm siin tähendab aga õnneks seda, et sompus ja vihmane ilm ei kesta kunagi üle paari päeva, sellele järgneb alati mõnus päikseline, rahulik ilm. Ning kui päike kütab õhu 20-23 kraadi peale, siis saab juba ujuma minna.

Samose Loomekodu alustab eeloleval talvel oma kolmandat hooaega. Esimene hooaeg oli üllatavalt hea, ning ka talvine täituvus (eelkõige kunstnike ja kirjanike, aga ka muud sorti loomeinimeste poolt) tubli 65 %.
Eelmine aasta oli muidugi masendav, loodame et pikemaajalised residendid annavad uueks hooajaks parema hoo. Talvel 2020-2021 on pidevalt seni kohal olnud keskmiselt kolm inimest.


Majad asuvad rannikualal, 10 km raadiuses, kõik omaette. Meie pere elukoht on suuremas külas (1100 inimest), merest 270 m kõrgusel Marathokamposes, kus paikneb samuti üks loomekodu maja.
Ülejäänud majutused on all rannakülades - kõik kas mere ääres, või merest max 350 m kaugusel.

Kevadtalviseks hooajaks 2021 (1. veebruar-30. aprill) pakume majutust kolmes majas ja kolmes stuudios. Adamsoni maja Kamposes me sulgesime juba kesksuvel karantiini, lennuprobleemide ja inimeste puuduse tõttu ning avame uuesti ehk aprillis.
Kui soov on olla nt aprillis-mais, kohandub mingi kompromisshind, sest iseenesest algab meil 20. aprillist puhkusehooaeg, suvi.

¤ Ristikivi maja Marathokamposes. Kaks tuba + köök.
Maja autentses suures külas, väliterrass, ligi kakssada aastat vana, II korruse sisustus autentne, külas kuus suuremat kirikut. Meri 3 km. Talvel pisut elusam koht kui muud. Kolm kohvikut-taverni lühistel.
¤ Masingu maja Limnionases. Kaks tuba + avar köök.
Loodusmaja, soe, õdus, tsivilisatsioonist eemal, lähim pood 5 km, suur terrass mere ja mäevaatega, lisaks katuseterrass, meri 300 m.
¤ Gailiti maja Velanidias (1,5 km Ormosest). Kaks tuba + suur aed, terrass.
Meie aiamaja, meie viljad, meie kanad ja kanade munad. Jalgrattaga saab kiirelt Ormosesse, poodi, taverni. Maja on meie kõige soojem, väga mõnusad töötegemistingimused.
¤ Wiiralti stuudiod. Üks tuba.
Ormoses (3 tk) (ilusad, lihtsad, dekadentliku moega stuudiod otse mere ääres, maja kaljul, kahel stuudiol rõdu, alumisel terrass.

Vaata maju (galeriid, kirjeldus, hinnakiri) - www.houseinsamos.net.
Meie olude ja Samose miljööga tutvumiseks sobib ka meie FB blogi: Samose Lood.
Kõigis majades korralik internet, korralik köök, korralik raamatukogu, muusikasüsteem, pesumasin, meie abi, hooajalised viljad ja hool.

Ühe kuu viibimise hind: Gailit, Masing ja stuudiod 400-450.- kuus - sõltuvalt perioodist, Ristikivi maja 420.-
Hinnale lisandub elekter (näidu alusel). Masingu majas on kütmiseks ka malmkamin-ahi.
Pikema viibimise korral (kui üks kuu) hind soodsam ja kokkuleppel. Lühema viibimise korral hind nädalaks ca 160, kaheks 300, kolmeks 400.

Odava rendiauto, rolleri, jalgratta ja ka elektriratta võimalus.
Meil on olemas piiratud hulk kunstitarbeid, maalikast, toole, päiksevarje, anumaid. Ka mõningate muusikariistade, heli võimalus. Karlovasis (15 km) saab kahest kohast osta kunstitarbeid, on pillipood.

NB! Lugemisvihjeid.
Jaan Kaplinski „Naturalist Samose saarel“ ehk essee Samose taimedest, loodusest ilmus augustikuu Vikerkaares.
Mu enda kirjutatud „Samose päevaraamatud. Kadunud maailma otsimas (340 lk, AS Ühinenud Ajakirjad) ilmus oktoobris.
Visuaalse külje pealt on viimase aasta töödes omajagu Samose saart Juss Piho, Aapo Puki, Peeter Krosmanni ja Migle Kosinskaite töödes.

Huvi, täpsustuste ja lisaküsimuste korral helistage või kirjutage.
+372 53 465 182
+30 697 4133 422
aldomaksimov@gmail.com
www.houseinsamos.net; FB: Samose Lood

Lugupidamisega Aldo Maksimov